Cieľom verejnej súťaže Vodič roka 2019 je zistiť vedomosti a schopnosti slovenských vodičov a vodičiek na cestách a prispieť k zvýšeniu povedomia o bezpečnosti cestnej premávky. Anketa môže zároveň priniesť odpoveď na otázku, akých vodičov produkujú autoškoly, akí šoféri jazdia na našich cestách. 

Úlohou súťažiacich je v základných kolách písomne odpovedať na rôzne otázky z oblasti bezpečnosti cestnej premávky, techniky, prvej pomoci a pod. V každom kole sa zo správnych riešiteľov vyžrebuje 20 účastníkov, ktorí postúpia do finálového kola v sobotu 14. septembra 2019 na Slovakiaringu v Orechovej Potôni. Finále bude pozostávať z teoretického testu a z praktickej jazdy.

Zapojiť sa do súťaže Vodič roka 2019 môžete aj vy: svoje teoretické vedomosti a praktické schopnosti za volantom si môže vyskúšať každý držiteľ vodičského oprávnenia starší ako 18 rokov. Zaujímavou motiváciou môže byť osobné auto OPEL INSIGNIA s plnou nádržou na dva týždne, športové hodinky, víkendový relaxačný pobyt, strešný box na auto, tablet a ďalšie ceny. Súťaž Vodič roka 2019 trvá do konca júna.

Podmienky a súťažné otázky sú zverejnené na stránke www vodicroka.sk .

Vyhlasovatelia: vydavateľ časopisu AUTOMAGAZÍN, oddelenie BECEP MDVRR SR a Zelená vlna RTVS.

Inšpiráciu - finále Vodiča roka 2017 si môžete pozrieť  v tomto videu.


Prajeme vám veľa šťastia!

Vodic-roka_2019_logo.jpg